Hakkımızda

Hakkımızda

Wavin, plastik boru sistemlerinde dünyanın lider kuruluşu olan Mexichem Group’un bir üyesidir. Yıllık cirosu yaklaşık 1,2 milyar euro olan Wavin Grubu, dünyanın 25 ülkesinde, 30'dan fazla üretim tesisi ve 5.500 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.


Türkiye merkezi ve üretim tesisleri Adana’da bulunan Wavin, İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana bölge müdürlükleri ile hizmet vermektedir. Bölge müdürlükleri ve bayileri aracılığıyla geleneksel boru sistemlerinin yanında, Wavin Grubu'nun geliştirdiği ürünlerden elektrofüzyon ve alınkaynaklı PE 100 ek parçaları, Si-Tech sessiz boru çözümleri, Quickstream sifonik yağmursuyu tahliye sistemleri, Tegra enjeksiyon menhol ve muayene bacaları, Tempower yüzey ısıtma-soğutma sistemleri gibi yenilikçi çözümleri, mühendislik hizmetleri ile birlikte tüketicilere ulaştırmaktadır.

Wavin’in uzun vadeli başarısı, ana faaliyet alanlarındaki çalışmalarının yanı sıra, sosyal ve çevresel sorumluluklara olan duyarlılığına da dayanmaktadır.

Teknoloji satın alınabilir, her türlü makine ve ekipman satın alınabilir ama nitelikli insan kaynağını satın almak neredeyse olanaksızdır. Sahip olunan insan kaynağından daha değerli varlık yoktur. Wavin Academy projesi, Wavin’in insana ve nitelikli işgücüne verdiği değerin bir sonucu olarak doğmuştur. 

2014 yılında Adana’da kurulan Wavin Academy, öncelikle bir sosyal sorumluluk projesi olup, Academy’nin temel amacı, Wavin’in iş ortaklarını, müşterilerini ve çalışanlarını sürekli olarak eğitip ülkenin kalkınmasına, sektörün ve paydaşların başarısına değerli katkılarda bulunmaktır.

Toplam 2.000 m2 alan üzerine kurulu Wavin Academy tesislerinin  700 m2 lik  kapalı alanında  60 kişilik büyük toplantı salonu, 2 adet küçük toplantı salonu, 30 kişilik uygulama laboratuvarı, çeşitli etkinliklere uygun büyük bir fuaye ve yönetim ofisi bulunmaktadır.

Wavin Academy ile her yıl binlerce tesisatçı, teknisyen, uygulamacı, mühendis, öğrenci, bayi ve diğer çözüm ortaklarına hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Inovasyona çok önem veren Wavin, bugüne kadar pazara sunduğu teknolojik ürünlerle boru üreticisi olmanın yanı sıra çözüm üreticisi kimliğiyle de sektörde farklı bir konuma sahiptir. Bugüne kadar gerçekleştirilen inovatif çalışmalar, uygulamacı ve projecilerin iş dünyasında çok büyük farklılıklar yaratmıştır. Wavin, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yarınlar için çözümler üretmeye devam edecektir.

Sektörde bir ilk olan Wavin Academy, teknoloji ve yenilikleri en hızlı şekilde müşterilerine tanıtmak ve kullanıcılara gerekli eğitimleri vererek, plastik boru sistemlerini doğru şekilde hayata geçirmek için önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.

Yenilik, değişim ve gelişim hayatın vazgeçilmezidir.

Silverturk